איך פורצים כספת- המרכז הארצי לכספות ומנעולים 1800-322321
 
 
 
 
 

איך פורצים כספת

 
כל אחד יודע שאם הכספת שלו לא נפתחת, אם הוא שכח את הקוד או איבד את המפתח, אין שום בעיה - יוצרים קשר עם פורץ כספות אשר מגיע ופורץ את הכספת תוך זמן מה. אולם, איך בעצם הפורץ עובד? חשוב מאד להבין כיצד הפורץ עובד, כמובן לא בכדי שתנסו לתרגל את הפרקטיקות שלו - אלא כדי שתבינו עד כמה פריצה של כספת היא עניין מסובך ששמור רק למקצוענים. במקרים רבים, הפריצה של הכספת לוקחת זמן רב, וזמן פריצה ממוצע עומד כיום על שעתיים וחצי - ויש אף פריצות ארוכות יותר. הדבר כמובן מראה לנו עד כמה פריצה לא חוקית של כספת איכותית תקשה על השודד. על כן, הנה כמה מהשיטות שהם פורץ כספות מורשה עם רישיון משתמש, בכדי לפרוץ את הכספת.
 
פריצת כספות
 

השיטות שכדאי להכיר

 
●שימוש בקוד מאסטר - בחלק מהכספות הביתיות שמופעלות על מנעול אלקטרוני עם קוד, יש גם קוד מאסטר. קוד זה בעצם שמור אצל היצרן, ולא נסמר אפילו ללקוחות. עם זאת, פורצי הכספות שפועלים ברישיון יודעים על הקוד ועושים בו שימוש. חשוב לציין שלא לכל כספת יש קוד שכזה, אך בחלק מהמקרים, כך אפשר לפרוץ במהירות וביעילות את הכספת.

●שימוש במסור דיסק ברזל - בעזרת מסור דיסק ברזל, פורץ כספות יכול פשוט לנסר את גוף הכספת עצמה, וכך לגשת למנעול עצמו ולפתוח אותה מבפנים. היתרון בשיטה זו, הוא שמדובר על שיטת עבודה יחסית מהירה לעומת שיטות אחרות. עם זאת, בחלק מהמקרים השימוש בדיסק ברזל הוא בעייתי. בכספות בגודל בינוני וקטן, הגיצים שיעופו מהמסור עלולים פשוט להיכנס לתוך הכספת - וכך התכולה שיש בתוך הכספת תעלה באש, וברור שנרצה להימנע מזאת. יתרה מזאת - אפילו פורצים לא חוקיים מעדיפים להימנע משיטה זו משום שהיא בכל זאת דורשת מהם זמן, ועדיין פוגעת בתכולה שמעניינת אותם.

●חיתוך הבריחים - את החיתוך של הבריחים עושים לרוב בעזרת מסור ברזל או באמצעות דיסק יהלום. שחבו מאד לציין ששיטה זו אפשרית אכן, ולרוב היא לא גורמת נזקים לתכולה עצמה, ועל כן פורץ כספות יכול לעשות בה שימשו. עם זאת כדאי לזכור שהבריחים עשויים מפלדה משוריינת. זה אומר שהחיתוך של שיטה זה אמנם יהיה בטוח מאד, אך הקידוח אורך יחסית ויכול אף לקחת מספר שעות (!). זה אגב מראה, עד כמה פורץ לא חוקי יתקשה לפרוץ את הכספת - אך לעתים פורץ מקצועי עם רישיון ישתמש בשיטה זו, על אף אורכה.

●פריצת הדלת - עוד פריצה ארוכה יחסית שנמשכת שלוש שעות, אבל היא שומרת על תכולת הכספת באופן מלא. אחריה כמובן, יש צורך להחליף את המנעול ואת הדלת לחלוטין.
 

המרכז הארצי מספק לכם שירות מלא!

 
אם אתם מחפשים פורץ כספות מקצועי שיגיע ויפרוץ את הכספת שלכם, הגעתם למקום הנכון! המרכז הארצי לכספות ומנעולים מציע לכם מגוון רחב מאד של כספות מכל סוג, וכמובן מספק גם שירותי תיקון לכל לקוח.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 


יהוד-מונסון, יהוד I משרד: 1800-322321 I פקס: 6320555 - 03