אילו כספות מתאימות לשימוש ענף התכשיטים - המרכז הארצי לכספות
 
 
 
 
 

אילו כספות מתאימות לשימוש ענף התכשיטים?

 
 

גניבה של תכשיטים יקרי ערך הנה מקרה נפוץ ומצער במיוחד

כל מי שמחזיק בתכשיט יקר ערך ללבו ודאי נתקל לא פעם בחרדה מה יקרה אם התכשיט ייגנב. גניבה של תכשיטים עלולה להסתכם בנזק כלכלי רב, כתלות בערך התכשיט אשר בבעלותכם. עם זאת, הנזק האמיתי של גניבת תכשיט יכול לא פעם להיגרם לאו דווקא מההפסד הכספי, אלא כתוצאה מעוגמת הנפש שאובדן התכשיט מסב לבעליו. כך למשל במקרה שלתכשיטים יקרי ערך אשר עברו בירושה מאם לבתה במשך דורות רבים במשפחה, או בתכשיטים אשר בעלי ערך רגשי מכיוון שהוענקו לאדם מחבר או מכר קרוב.

 
 
 
כספות לתכשיטים
 
 
 

נמנעים מעוגמת הנפש והנזק הכספי – מאחסנים את התכשיט בכספת

 

 כדי להימנע ממצבים מצערים דוגמת אלה, מומלץ לאחסן את התכשיטים היקרים שבבעלותכם בכספת ייעודית אשר מותאמת לאחסון של תכשיטים. כספות נועדו בדיוק לשם כך – להגן על החפצים אשר יקרים ללבנו ולמנוע גישה של גורמים בלתי מורשים אליהם. 
בכל עת בה אינכם עונדים את התכשיט על גבי גופכם– תוכלו להשאיר אותו נעול מאחורי סורג ובריח עליהם תוכלו לסמוך בעיניים עצומות. כספת לאחסון תכשיטים מיועדות לא רק לבתי עסק אשר משווקים תכשיטים יקרי ערך, אלא גם לצרכים של אנשים פרטיים אשר מעוניינים להגן על רכושם. 

 
 

לכספת לאחסון תכשיטים ישנם מאפיינים ספציפיים וייחודיים

 

ניתן להתקין כספות במגוון רחב של גדלים, צורות ומנגנוני נעילה. כל כספת יכולה להיות מותאמת בעבור צורך ספציפי, ולכן חשוב לתכנן מראש מה היא מיועדת לאחסן. כך למשל, אחסון של כלי נשק צריך לעמוד בתקנים שמכתיבה משטרת ישראל במפרט התקנים שלה, בעוד שכספת לאחסון תכשיטים יכולה להיות בנויה בצורה מעט שונה. 

כמובן שכספת לאחסון תכשיטים יכולה להיות קטנה בהרבה מאשר כספת המיועדת לאחסון כלי נשק או חפצים גדולים, מה שמאפשר להתקין אותה גם במקומות נסתרים ופחות גלויים לעין. 

 
 

מומלץ לבחור כספת אשר עמידה במיוחד בפני פריצה

 
 
 
התקן הבינלאומי לכספות מגדיר באמצעות מקרא פשוט של אותיות ומספרים מהי רמת העמידות של אותה כספת בפני פריצה. כדאי להשקיע ברכישה של כספות אשר עמידות במיוחד גם בפני כלי עבודה כבדים – החל מפטיש, דרך דיסק חיתוך וכלה בכלי חימום ופיצוץ. ישנן כאלה אשר מוגדרות גם כעמידות במיוחד גם תחת לחץ מתמשך, כלומר שגם לאחר רבע שעה, חצי שעה או שעה של עבודה לא יצליחו לפרוץ אותן באמצעות כלי עבודה כזה או אחר. 
 
 
 

שומרים את הכספת במקום שיהיה נגיש עבורכם

 
 
 

אנשים רבים נמנעים מלאחסן את חפצי הערך שלהם בתוך כספת מכיוון שהם סבורים כי כך הם לא יוכלו לגשת אליהם בצורה נוחה ויומיומית. תכנון נכון של כספת לאחסון תכשיטים צריך לאפשר נגישות גבוהה שלכם אליה – כך תוכלו להנות מן התכשיטים המאוחסנים ולא להרגיש כי הם "מתבזבזים" בתוך הכספת ולעולם לא נענדים. 

 
 

מקפידים לעגן את הכספת בקיר או ברצפת המבנה

 
 
 
מכיוון שכספת לאחסון תכשיטים יכולה להיות בגודל קטן וקומפקטי יחסית,חשוב ביותר לעגן אותה היטב בקיר או ברצפה של המבנה. בגלל שהמשקל של התכשיטים המאוחסנים איננו גדול – במידה והכספת לא מעוגנת כראוי כל פורץ יוכל פשוט להרים אותה בקלות ולקחת אותה עמו. לפיכך, עוד בשלב התכנון כדי לתת את הדעת היכן ניתן יהיה להטמין אותה, ולבצע את עבודת העיגון בצורה מקצועית ויסודית. אין כל טעם להשקיע בכספת עמידה במיוחד אם ניתן בקלות להוציא אותה מן המבנה בו היא מצויה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 


יהוד-מונסון, יהוד I משרד: 1800-322321 I פקס: 6320555 - 03