זמני פרצה של מגוון סוגי כספות - המרכז הארצי לכספות 073-7841511
 
 
 
 
 

זמני פרצה של מגוון סוגי כספות

 
לאנשים רבים יש כיום כספות שונות ששומרות על הדברים החשובים ביותר שלהם וזהו אחד התחומים שהפופולריות שלהם עולה בקרב כל חלקי הציבור בכל שנה. הכספת חזקות מספיק גם מפני פריצות מקצועיות אך היכולת הזו משתנה בין כספת לכספת.
 

לעכב את הפורצים במידה ניכרת

 
יש כספות שאי אפשר לפרוץ בלי שימוש בכלים עבודה מקצועיים. את הכספות שנמצאות בהוסטלים או במלונות זולים אפשר לפרוץ יחסית בקלות לעומת הכספות שנמצאות בתחנות המשטרה או בבנקים וכדי להבין זאת מספיק היגיון בריא בלבד, אך השאלה היא כמה זמן באמת לוקח לפרוץ כל כספת. הרעיון של כספת הוא לעכב את הפורצים באופן משמעותי כדי שלא יהיה להם משתלם לבזבז את הזמן היקר הזה בניסיון לפתוח אותה, זאת אגב הסיבה מדוע רוב הפורצים כיום מנסים לגנוב אותה תוך עקירתה מהמקום. כמה זמן באמת לוקח לפתוח כספת ומה נדרש לשם כך?
 

כמה זמן לוקח לפרוץ כספות קיר?

 
כספת קיר היא מהסוג הנפוץ ביותר והסיבה לכך היא שקל מאוד להחביא אותה. היא לא תופסת מקום רב, אפשר להחביא אותה די בקלות והיא יחסית זולה. עם זאת, מדובר בכספת שקל יחסית לפרוץ והיא תעכב את הפורצים זמן מועט ביותר. לפורץ מנוסה ייקח 10 עד 20 דקות לפרוץ אותה ולכן אם אתם רוצים הגנה טובה יותר כדאי מאוד שתחפשו כספת אחרת. בכל מקרה היא מעולה לשימוש ביתי שגרתי וביחס למחיר שלה, שנע בין 100 ל-2000 שקל היא נשארת אטרקטיבית.
 
 

הכספת הבינונית דורשת השקעה רבה יותר

 
 
 
כספת בינונית היא שם שלא יהיה מוכר לרוב האנשים שבכלל לא יבינו מה הכוונה במונח בינוני. הכוונה היא כספת שמצד אחד אינה קלה ומצד שני אינה כבדה, כמו שנהוג להתקין לנשקים או בבנקים. חברות הביטוח יסתפקו בכספת בינונית ברוב המקרים כאשר זמן הפריצה שלה ארוך יותר ולוקח בין חצי שעה לשעתיים, תלוי במיומנות הפורץ והכלים שלו. מדובר בפריצה חמה בלבד וזו אולי הנקודה החשובה ביותר. פריצה קרה בעזרת פטיש, מברג או לום, לא תהיה יעילה. פריצה חמה שכוללת להביור או אבן חיתוך תוכל לפתוח אותה בזמן שצוין למעלה אם כי לא על ידי כל אחד.
 
 
 

כספת בתקן מחמיר

 
 
 
כספות בתקן מחמיר יהיו כספות כבדות וחזקות מאוד והסיכוי שיצליחו לפתוח אותן בתנאים שאינם תנאי מעבדה קטן מאוד. כל פריצה קרה בכלל לא תהיה רלוונטית וזה כולל גם כלי עבודה חשמליים ויחסית חזקים. בפריצה חמה, עם להביור או אבן חיתוך, ייקח בין שעה לשעתיים לפרוץ אותה. המחיר של הכספת בהתאם, כספת זו תעלה בין 8000 שקלים ועד 20 אלף שקלים בממוצע. ההתקנה שלה גם היא יקרה ונעה בין 2000 ל-5000 שקלים בממוצע.
 
 
כספות כבדות
 
 

תלוי גם בסוג הנעילה

 
 
 
סוג הנעילה הוא עוד גורם שמשפיע על זמן פתיחת הכספת. נעילה מכנית יכולה להיות חזקה במיוחד אך כדי לשדרג את הכספת מומלץ לבחור כספת עם נעילה משולבת – גם נעילה מכנית וגם נעילה דיגיטלית. נעילה דיגיטלית לא תיפתח בקלות והרס הלחצנים לא באמת יזיז לה, והיא נתפשת ככספת בטוחה יותר. בכל מקרה בלי קשר למנגנון הנעילה חשוב לזכור שיש יצרני כספות טובים יותר וטובים פחות ואם באמת חשוב לכם שהכספת שלכם תהיה איתנה ועמידה, חשוב לבחור את היצרן המומלץ ביותר. אם מדובר בפריטים חשובים שחייבים את ההגנה המקסימלית, לא מומלץ לחסוך ובטח לא כשקונים כספת לטווח ארוך כספת טובה יכולה ללוות אתכם יותר מעשור שלם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 


יהוד-מונסון, יהוד I משרד: 1800-322321 I פקס: 6320555 - 03